NÁROČNÝ NÁVRAT || JAK TO VIDÍTE VY?

| on
října 07, 2020

 Ahoj a krásný den všem!

Moc se omlouvám, že se poslední dobou ozývám minimálně. Vlastně skoro vůbec, ale však já Vám to vynahradím. Tenhle týden jsem si dala za úkol sepsat několik článků a recenzí, tak snad se mi to povede a budu mít zase na nějaké náročné období předepsané články. 

Víte, nejtěžší a nejsložitější je teď pro mě návrat po půl roce do práce. Pracuji ve škole, takže je Vám asi jasné, že tam máme chaos. Doháníme kde se dá, děti spousta věcí pozapomněly. Do toho roušky, kterou já si sundám maximálně na chvilku na záchodě, no hrůza. Je to opravdu náročné a chaos. Do toho mě samozřejmě na dva týdny skolila viróza, měla jsem antibiotika. Ale dávám to za vinu počasí a návratu po takové době do kolektivu dětí. Už jsem naštěstí OK a snad v plné síle. Nejhorší je, že u mě tohle bývá každý podzim, rýma a kašel. Jenže teď? Nikdo neví co a tak musíme zůstat doma. 

Do toho ještě starosti nejen v pracovním ale i osobním životě. Kdo stavěl nebo staví baráček, určitě mi rozumí. Už se těším, až Vám tu jednou oznámím, že jsme první noc v baráčku! Na ten den, chvíli se těším jako malé dítě na Vánoce. A pak už se všem starostem jen zasměju, protože stavět barák, to je teprve zkouška nervů (a možná taky trochu zkouška vztahu či manželství :-D). 

Ruce vzhůru, jinak nedostaneš pamlsek!

Nejlepší na uklidnění a pročištění hlavy je samozřejmě procházka, nejlépe v lese, na čerstvém vzduchu. A víte kdy je to úplně nejlepší? Po dešti! Moje psice Ellie to taky miluje. Méně sice miluje už to, když přijdeme domu jako čuňata a ona musí do vany, ale co by za procházku neudělala. :-D 
                                               

Ellienka má velkou radost, když vyrazíme ven, nejlépe s míčkem. A když mám někde po kapsách ještě pamlsky, je nejšťastnější. 


Ještě by mě zajímalo, jak vnímáte tuhle situaci? A jaký máte názor na to, že je od pondělí opět zaveden nouzový stav? Já neříkám, že mi to nevadí, ale holt se nařízení musí respektovat. Když řeknou noste roušky, já je nosit budu. Nejsem taková, že bych je nenosila a dělala problémy. Ale taky už se upřímně těším, až tohle bude za námi a bude vše zase v normálu. (hlavně až zase budou vidět rtěnky) :D
Tak se mějte moc hezky, užívejte podzimu a nenechte se otrávit nařízením a omezováním. 

Ahoj a mějte se hezky! :)

Pokud se Vám můj blog líbí, můžete se stát mým pravidelným čtenářem (v pravém panelu). Můžete mě též sledovat na mém Instagramu, kde jsem aktivní každý den.


23 komentářů on "NÁROČNÝ NÁVRAT || JAK TO VIDÍTE VY?"
 1. To věřím, že ve školství to je šílené, mám taky kamarádku, co učí v první třídě a roušky jsou strašné. Hlavně, ať to vše zvládneš a hlavně všichni. :) Procházky taky miluji asi za jakéhokoliv počasí. Možná kromě velkého deště. :D Přeji, ať to s baráčkem jde hladce! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, je to náročné pro nás všechny, ale musíme to vydržet. Nic jiného nezbývá.

   Vymazat
 2. Ouš, tak pro učitele tohle musí být ozvlášť krizové období, přeji pevné nervy. S vyhlášením krizového stvu nic nenaděláme, ale taky nemám v úmyslu to nijak porušovat. Neřvu nadšením, ale čísla prostě rostou, a tak by bylo hloupé pořádat velké masové demonstrace na protest proti rouškám. Fakt nehcápu, že tohle někoho napadlo a uspořádal to. Lidi jsou prostě paka.

  OdpovědětVymazat
 3. S rouškami to mám jako ty - nesnáším je, ale nosím je. A zavedení nouzového stavu a zpřísnění opatření mne netěší, ale beru to, jak to je. Jen se bojím, že návrat do normálu bude trvat ještě dlouho :(.
  A držím palce se stavbou - ať to odsejpá a máte brzo dostavěno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak doufám že už to brzy skončí, moc ti děkuji. 🙏🏻

   Vymazat
 4. Teda, abych byla upřímná, zrovna jsem viděla nějaké zprávy z Čech a přijde mi to šílené. Nějaká opatření, ok, ochrana slabších a starších, určitě ale to, co se děje teď podle mě zničí víc lidských životů než ten samotný vir.
  Také jsem si pořád říkala, že už se těším na normál, ale obávám se, když to vidím, že to už asi nikdy nenastane. Podle mě tahle panika a zbytečný strach vyhovuje spoustě lidem a hlavně jim plní kapsy. Měli bychom se jako lidé zaměřit hlavně na naší imunitu a zdraví, fyzické i psychické, to je ta správná cesta!
  Držím palce ve všem, hlavně s domkem, to musí být teď ještě dvojnásobné nervy :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baru, to máš pravdu je to už strašné a pěkně na nervy. Doufám že to brzy skončí. Něco už je vážně přehnané to máš pravdu, ale mě by zajímalo jak to probíhá u vás tahle situace?
   Moc ti děkuji to máš pravdu, Musíme vše okolo toho stihnout zařídit do příštího roku a zatím se to akorát pěkně ...

   Vymazat
 5. Já taky jen čekám, kdy mě něco skolí, protože je to moje období :D
  Je fajn být po takové době zase v práci, ale když to tak vidím, tak už tam asi zase dlouho nebudete :/
  Nám už taky začaly první starosti kolem domu :D

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj,
  docela jsi mě pobavila, protože jsme na tom vlastně úplně stejně. Učím na střední, takže jsem se taky vracela po delší době do práce (učila jsem ještě celý červen - byly povinné konzultace pro maturanty a pak mě samozřejmě čekalo zkoušení tří tříd z češtiny). Všichni jsme z toho ve škole docela vykulení, děti zapomněly, co mohly. Jinak jsem taky měla v druhé půlce září angínu. Šla jsem ihned na neschopenku, musela jsem, protože zakašlat ve sborovně - to by mě snad zlynčovali...:-D Teď si užíváme online výuku a já se každý den mořím s přípravami... Prostě školní klasika:-) S domečkem tě naprosto chápu, ten pocit, když jsem se poprvé koupala ve vlastní vaně, je úžasný:-) Krásný večer,
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je paráda, no :D
   Že jo, viď? Já už se nemůžu dočkat i na finální úklid před stěhováním! :D

   Vymazat
 7. Držím palce, aby si tu situaci ve škole zvládala co nejlíp :) To neustálé nošení roušky je nepříjemné, ale podobně jako ty ani já nejsem taková, že bych jednotlivá nařízení nedodržovala :) Jen mě začíná trošku děsit, kam to všechno zas povede..

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 8. Kde přesně pracuješ na škole, základní? :) Držím palce, ať se to co nejdřív vrátí zpátky do normálu :)

  OdpovědětVymazat
 9. Držím prsty aby sa to čo najskôr ustálilo. Aj keď dokedy tu bude ten vírus tak neviem no. Už sa teším na nové články a budem netrpezlivo čakať na článok o prvej noci v domčeku :) A samozrejme že chcem potom vidieť house tour :)


  LEATHER DRESSES

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já už se taky moc těším! Určitě něco vymyslím, snad příští rok kolem vánoc už by mohlo něco být. :D

   Vymazat
 10. Vím co to je když toho je najednou moc, u nás k tomu jsou i špatné události, ale též se snažím vrátit zpět do blogovaní v plné formě :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super, držím palce ať je vrácení snadné.

   Vymazat
 11. Učit teď ve školách musí být hrozný. Pro děti i učitele. Ať se to brzo sedne a jde vám to jak po másle :) Mě štve, že nám zase zrušili laboratoře, netuším, kdy je budeme nahrazovat :) Taky mě ty roušky tolik netrápí, ale jak píšeš, už aby to bylo za námi :D :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Tobě taky držím moc palce. Měj se hezky.

   Vymazat
 12. Aktuální situace je zdlouhavá, ale i já respektuji vše, co je nařízeno. Jen nevím, jestli to k něčemu je, protože už snad sama nevěřím, že to někdy pomine a všichni se vrátí do normalu.
  Krásné podzimní dny, nejen na procházkách s pejskem. ☺

  OdpovědětVymazat

Moc Vám děkuji za každý komentář a za Vaši návštěvu mého blogu!
Michaela ❤