NETOPÝR || ANEB NAŠE CHLUPATÁ LÁSKA ELLIE

| on
června 07, 2020
Mnozí z Vás, kteří mě sledujete, už určitě víte, že máme doma tohle malé šídlo, jménem Ellie. Když jsme si ji přivezli, byla tak maličká, že se krásně vešla do dlaní. Neuvěřitelné. Dneska už ji jsou tři roky. Je to kříženka rasy Jack Russell teriér. 


                                              

Ellie nepřijela domů sama, přijela se svým bráchou Tondou, kterého má moje sestra. Dokonce Ellie s Tondou spolu i několik měsíců bydleli, než se Tonda se svou paničkou odstěhovali. Teď už je sice trochu složitější než si na sebe vždy zvyknou, když Tonda přijede, protože dříve na sebe byli zvyklí každý den a teď se vidí tak 1x za měsíc (cca). Protože si samozřejmě Ellie musí doma vše hlídat. Ona je tu přeci paní domu.


                                                                             
A proč vlastně netopýr? Schválně, co Vás napadne jako první, když se na Ellie podíváte. Krom toho, že je to pes. Nevíte? Dobře, tak se zaměřte na uši. No, přesně tak, a jsme doma. NETOPÝR! Jak můžete sami vidět, když byla Ellie malinká, měla uši dole. Postupem času se ji začalo zvedat jedno ucho a vypadala vážně legračně, měla to tak opravu dlouho a my jsme si mysleli, že už ji to zůstane. Ale když rostla, tak už se ji zvedli obě uši a první co nás napadlo, že má tak velké uši a malou hlavu, že vypadá jak netopýr. Jo a taky často spala tak, že ji visela hlava dolů z postele. Takže je jasný, že si svou přezdívku netopýr ihned získala.  Pokaždé když jsme šli někam na procházku, každý kdo nás potkal si za prvé myslel že je to pes (kluk) a za druhé vždy říkali "jé, to je krásnej pejsek, vypadá jak netopýr", "tyjo, ta má ale velké uši, jako netopýr!". A tak už ji to zůstalo do dnes a mnoho lidí, ať už sousedů si nás jen díky tomu, že naši Ellie se říká netopýr moc dobře pamatují a jinak Ellie neřeknou.


Není taky žádným tajemstvím a novinkou, že Ellie je blázen. Opravdový blázen do pohybu a míčků. Když jsme si ji kupovali, věděli jsme, že tyhle plemena jsou akční, ale že naše Ellie bude až takhle!
Opravdu vydrží od rána do večera běhat za balónkem, občas máte strach, aby se ji něco nestalo, protože na ni je vidět jak už nemůže, ale ona se přemůže a jede furt dál. Pak ji stačí si na 3 minuty lehnout, než se na ni někdo znova podívá nebo promluví a máte ji zas u sebe s balónem. Otravuje každou návštěvu, nikoho nenechá v klidu a pokud si ji nevšímáte, začne Vám míček dávat na nohy (v lepším případě), v tom  horším se začne rozčilovat a štěkat na Vás. Jojo, to jsem ji zase jednou naučila jeden povel. Ellie umí asi kolem 40 povelů + -, všechny si z hlavy nepamatuji, ale musím říct, že je fakt chytrá a učenlivá. Někdy nestačím zírat, jak rychle se něco naučí.

Doma má asi 70 plyšáků, 40 hraček který pískají a přibližně 298 tenisáků. Plyšáky většinou rozpitvá a udělá jim amputaci, vyoperuje z nich "pískátka" ale jakmile je vyhodíme, je zle. Jenže víte co je nejhorší? Že ji je úplně jedno, že jich má tolik. Stačí aby měla venku jeden určitý, který ji hodíte někam a nevíte kam, nemůžete ho najít tak přinesete jeden z těch 298 a NIC. Absolutní nezájem, protože prostě chce ten, který do teď měla. A jestli si myslíte, že na něj do druhého dne zapomene, tak nezapomene. Druhý den začne běhat, kňučet a hledat v tom místě kde se ztratil a můžete hledat na novo, protože Vám jinak v životě nedá pokoj.

Ellie už rok krmíme BARFem, což znamená Bones and Raw Food = syrová potrava. Ellie totiž po kastraci přestala úplně jíst a tohle nás zachránilo a vytrhlo trn z paty. Krásně přibrala a je teď spokojená a nejaktivnější za celý svůj život.


Miluje taky veškeré pamlsky, což se taky dříve opravdu říct nedalo. Byla to malá "nežravka", která nám dávala pěkně zabrat. Dnes už by možná sežrala i nás, než večeři. Pořád je vybíravá jako blázen, ale i tak ji milujeme nadevše a jsem ráda, že máme zrovna ji. 
A jelikož víte, že miluji psaní, tak Vás taky možná bude zajímat, že píšeme blog i s Ellie. Teda spíše Ellie píše, jak to vidí ona. Tak pokud Vás to bude zajímat, mrkněte, třeba Vám nějakým našim příběhem zlepšíme den.
Příběhy psího netopýra a taky samozřejmě nesmí chybět Ellie Instagram.PS: Ellie umí ty nejlepší psí oči. Vždy ji vše prošlo a nejspíš i projde, tohle na mě bohužel(?) platí stále. 


                  

10 komentářů on "NETOPÝR || ANEB NAŠE CHLUPATÁ LÁSKA ELLIE "
 1. Ellienku jsem měla tu čest poznat osobně a je to naprosto úžasná psí(netopýří) slečna ♥️♥️♥️

  OdpovědětVymazat
 2. Ta je roztomilá ♥ Přezdívku jste zvolili opravdu trefnou :D Je super, že je ale učenlivá, aspoň vás pak hezky poslouchá :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si myslím :D. To ano, sice má někdy své dny, ale jinak je milionová :)

   Vymazat
 3. Ta je nádherná! ♥ ať vám dělá dál jen samou radost! :)

  OdpovědětVymazat

Moc Vám děkuji za každý komentář a za Vaši návštěvu mého blogu!
Michaela ❤